Informace o náS

Čemu se věnujeme?

Základním konceptem je pořádání a organizace pravidelných tanečních kurzů. Naše KURZY směřují především k nenáročné formě výuky s kladením důrazu na pestrost tanečních stylů. Pro ty, kteří se chtějí tanci věnovat na vyšší úrovni, bude po dohodě možnost přejít do výkonnostní skupiny věnující se přípravě na veřejné vystupování a taneční soutěže.

V průběhu roku se věnuje především tréninkové a technické přípravě, která je vždy zhodnocena ve velkých tanečních formacích, s kterými se pravidelně účastníme tanečních soutěží po celé.

V první polovině taneční sezóny probíhají na území celé republiky takzvané taneční LIGY a EXTRALIGY

Tyto soutěžní aktivity jsou prokládány vystoupeními na různých společenských, kulturních a sportovních akcích, jako jsou například, plesy, večírky, rauty, prezentace výrobků, firem a podobně.

Konec semestru každé sezóny patří taneční akademii, show, kdy zveme veřejnost a rodiče členů skupiny na celovečerní představení „STREET DANCE SHOW. V průběhu celé show se představí všechny naše věkové kategorie od kursistů (začátečníci) až po profi tanečníky, kteří ukáží co si v taneční sezóně připravili a jakých tanečních pokroků dosáhli. …

 

TANEČNÍ SKUPINA - BG, byla založena v roce 2014.

SÍDLO -   taneční skupina sídlí  v Městském domě kultury v Sokolově,  sál č.99

TANČÍME A VYUČUJEME  - STREET DANCE. SHOW DANCE.

VEDOUCÍ - ROMAN KRÁTKÝ

 

Historie 

 

Než v roce 2004 došlo k založení taneční skupiny předcházela tomu šestiletá činnost souboru s podobným tanečním sortimentem. Kolektiv si tenkrát vybral název XXL, který vycházel z proporcí tehdejšího prvního trenéra Ing. Karla IVANA. U začátku této skupiny byla celá řada tanečníků – z těch, kteří to dotáhli do konce, zbyl jen Roman Krátký a Roman Marvánek.  Pod Ivanovým vedením se podařilo vybojovat řadů vítězství nejen v ČR, ale i v zahraničí. Taneční skupina měla 16 tanečníků, kteří pilně trénovali dvakrát týdně ve zkušebně Městského domu kultury Sokolov. Skupina XXL byla mezi prvními v České republice, která se věnovala stylu Hip-Hop. 

 Z úspěšných umístění v soutěžích vybíráme: Regionální kolo Zpč. kraje 1999 (3. místo), v téže soutěži v r. 2000 (2. místo), Mistrovství republiky b Brně v r. 2000 (3. místo a postup na Mistrovství světa v Osnabrucku (11. místo). V roce 2001  1 místo Regionální kolo Zpč. kraje a poté jsme byli úspěšní na Mistrovství republiky v Prostějově (6. místo).

 Pro nedostatek zájemců a absenci trenérů definitivně zakončil XXL svoji činnost v roce 2003.

Nová historie souboru, který navazuje na XXL, přichází v roce 2004. Řadový tanečník XXL Roman KRÁTKÝ zakládá soubor MASERS COMPANY a stává se jeho vedoucím a choreografem . Pracovní náplní se stávají styly Hip Hop, Street-Dance a Break-Dance. Choreografii Break-Dance se věnuje David Leden.

 V létech 2005 až 2009 reprezentovala skupina město Sokolov na řadě různých kulturních a sportovních akcích.. V současné době má hlavní věková kategorie kolem 20 tanečníků, kteří společně pod vedením choreografa secvičují spousty nových nápadů celé skupiny. Od září probíhajícího školního roku jsme otevřely dvě přípravné třídy pro začátečníky, ve kterých je téměř padesátka chlapců a dívek. Masers Company se i nadále rozrůstá a hledá nové talenty a chce dát tak šanci dalším mladým lidem, kteří chtějí podpořit růst a kvalitu tohoto tanečního kolektivu.

 Za zmínku stojí zmínit se o úspěších souboru v různých tanečních soutěžích. V roce 2004 jsme se zúčastnili soutěže v Hradci Králové, odkud jsme přivezli 2. místo v kategorii Groups a 3. místo v kategorii Break-Battle.  Každoročně v měsíci březnu pořádám ve spolupráci s obci Lomnice dětský maškarní rej pro děti z celého regionu, kde přinášíme dětem nejen radost, ale i snahu naučit je základním prvkům našich tanečních stylů. V roce 2005 jsme reprezentovali naše město na Mezinárodním dnu tance v Praze a v říjnu 2006 to byla významná mezinárodní soutěž Black Starr Nite. Velkým úspěchem bylo v březnu 2007 1. místo v soutěži Dance Parade Fashion Show . Navíc nás porota vyhodnotila jako nejsympatičtější skupinu . Úspěšný byl i rok 2008 na pražské soutěži Lets Dance Prague ,odkud jsme přivezli „zlato“ za 1. cenu ve stylu Street Dance Groups.a další 1. a 2. místo v v kategorii sólo Street Dance. Letos jsme soutěžily opět v Praze , kde jsme získali cenu Bob.Dance což je cena sympatie populárního časopisu,který vychází po celé České Republice věnující se tanečníkům a všemu tomu spojený s tanečními styly všech moderních stylůrávě a 4. místo v gategorri Hip Hop Crew.

 Těšíme se na další zájemce o náš „akrobatický“ tanec a věříme, že naše taneční show přispěje k dobré náladě na některém z plesů nebo podobné kulturně-společenské akci.

 
 
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: https://www.webnode.cz

 

Beat Generation - STREET DANCE SOKOLOV 

Dobrý den, jmenuji se Roman Krátký.

Od roku 2011, jsem se začal věnovat dětské kategorii v tanečním stylu Street dance.

Povedlo se mi dát do hromady dost tanečníků na to abych je začal učit taneční styl, kterému se osobně věnuji již 12 let. 

Mým cílem je naučit mladé lidi tanec a dát jim tak své zkušenosti. 

 

Kontakt

STREET DANCE MDK SOKOLOV Adresa: náměstí Budovatelů
356 01 Sokolov
Telefon:359 808 729
Roman Krátký
+420 774 998 488
roman-kratky@email.cz